Ania

Ania

Kijewo Królewskie,  18.10.2019 r.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW NA ROZWÓJ OGÓLNODOSTĘPNEJ I NIEKOMERCYJNEJ INFRASTRUKTURY
TURYSTYCZNEJ LUB REKREACYJNEJ, LUB KULTURALNEJ

 

Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”  

informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia

na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD

w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Nr konkursu LGD: 3/2019

Termin składania wniosków:  od   04.11.2019 r. godz. 8.00 – do  18.11.2019 r. godz. 14.00

 

PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI

czwartek, 17 październik 2019 12:39

Nowi Członkowie Regionalnej Sieci Kulinarnej !!!!

Miło nam poinformować, że Gospodarstwo Zielarskie Państwa Agnieszka Wróbel i Piotra Wróbel z Gołot zostało nowym członkiem sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze !!!!

Z obszaru Zakola ten prestiżowy tytuł w dniu 16 października 2019 otrzymał również Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Unisław” Sp. z o.o. z Unisławia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!

Na obszarze Zakola mamy jeszcze dwa obiekty, które znajdują się w sieci: Ośrodek Konferencyjny Daglezja w Przysieku oraz
Restauracja Ostromecka w Ostromecku.

czwartek, 17 październik 2019 08:24

Ważna informacja dla Beneficjentów

Szanowni Państwo,

informujemy, iż na stronie internetowej http://mojregion.eu/index.php/prow/wnioski-instrukcje/id-19-2 zostały zamieszczone aktualne wersje elektroniczne wzoru formularza: Informacji monitorującej z realizacji biznesplanu/ Informacji po realizacji operacji oraz informacji pomocniczej przy wypełnianiu dokumentu w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

 

środa, 13 luty 2019 06:58

Rozmowy kwalifikacyjne

Informujemy, iż Zarząd LGD Zakole Dolnej Wisły dokonał oceny formalnej złożonych kandydatur na wolne stanowisko pracy - pracownik administracyjno-biurowy ds. aktywizacji. W dniu 14.02.2019 w Biurze LGD "Zakole Dolnej Wisły" w Kijewie Królewskim zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z następującymi osobami: Barbara Muszarska, Daria Gałus, Jagoda Stachewicz, Patrycja Łada, Małgorzata Samcik.

Szanowni Państwo

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. zaprasza przedsiębiorstwa do udziału w misjach gospodarczych organizowanych w ramach projektu pn. „Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz”.

Projekt skierowany jest do MŚP, które prowadzą działalność na terenie jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, tj. posiadają na tym obszarze siedzibę lub oddział (zgodnie z KRS) albo stałe lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej (zgodnie z CEIDG). Gminy wchodzące w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz: Miasto Bydgoszcz, Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Sadki, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Rojewo i Żnin.

Warunkiem niezbędnym jest posiadanie strategii internacjonalizacji (strategii biznesowej przedsiębiorstwa). Strategia powinna przedstawiać realną koncepcję działań planowanych do podjęcia przez przedsiębiorstwo i ich skutki dla procesu internacjonalizacji przedsiębiorstwa. Strategia internacjonalizacji powinna być dokumentem strategicznym zawierającym określone kierunki związane z rozwojem działalności eksportowej przedsiębiorstwa oraz wprowadzeniem produktów bądź usług na wybrane rynki zagraniczne. Strategia internacjonalizacji (strategia eksportowa) powinna stanowić swego rodzaju plan marketingowy wprowadzenia produktu/ów na wybrane rynki eksportowe oraz koncepcję rozwoju internacjonalizacji w oparciu o zdefiniowany model biznesowy.

Udział w misji gospodarczej umożliwi przedsiębiorstwu dokonanie rozpoznania rynku zagranicznego, nawiązanie kontaktów biznesowych, wymianę doświadczeń, co doprowadzić powinno do nawiązania współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami oraz zagranicznymi kontrahentami.

Wsparcie ma na celu podpisanie listów intencyjnych, zdobycie kontraktów handlowych z zagranicznymi kontrahentami oraz wejście na nowe zagraniczne rynki.

Udział w misji gospodarczej gwarantuje:

opracowanie Indywidualnych Programów Wsparcia Internacjonalizacji,
szkolenie przygotowujące do udziału wyjeździe,
rekomendację podmiotów na spotkania B2B, które mają na celu wyszukiwanie i dobór partnerów do współpracy,
organizację wyjazdu na misję gospodarczą związaną z targami i wystawami za granicą,
w ramach której zostanie zapewnione minimum: transport z Bydgoszczy do miejsca organizacji targów i analogicznie powrót, nocleg w hotelach, wyżywienie, przejazdy na miejscu, bilety wstępu na targi, opiekę organizacyjną na miejscu, ubezpieczenie.
Każdy Uczestnik Projektu zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego tj. co najmniej 15 % wydatków kwalifikowalnych netto. Podatek VAT w ramach projektu jest niekwalifikowalny. Wkład własny będzie powiększony o należny podatek VAT, zarówno od kwoty wkładu własnego, jak też od kwoty dofinansowania.

Nabór wniosków

od 04.11.2019 r. do 18.11.2019 r. - formularze zgłoszeniowe z kompletem wymaganych załączników należy składać następującymi kanałami: osobiście lub pocztą / kurierem na adres Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Unii Lubelskiej 4 c, 85-059 Bydgoszcz (sekretariat, II piętro) – przy czym za datę złożenia formularza przyjmuje się datę jego wpływu do BARR, a nie datę nadania.

Link do dokumentacji:
https://barr.pl/eksport/

piątek, 11 październik 2019 11:18

Pierwszy "Monitoring przy kawie" już za Nami

Pierwsze spotkanie w ramach akcji "Monitoring przy kawie" już za nami :-) 4 października 2019 r. odwiedziła nas p. Aleksandra Stankiewicz-Lipka, która jako pierwsza podpisała umowę o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej w ramach PROW 2014-2020 z budżetu naszej LSR.

W ramach dotacji powstała firma o nazwie Expert - Centrum Informacji Aleksandra Stankiewicz-Lipka. Przedmiotem działalności jest prowadzenie platformy internetowej Świat-dzieci.eu , https://www.swiat-dzieci.eu/ skupiającej oferty na wszystko czego potrzebujecie Państwo dla swojego dziecka w jednym miejscu.

Przedszkola, żłobki, kluby malucha, nianie, lekarze, usługi, sklepy, wakacje i wiele innych kategorii pomocnych przy wychowywaniu dziecka. Można tu znaleźć bazę specjalistów z danej branży, instytucje oraz placówki służące rozwojowi i sprzyjające kształtowaniu osobowości dziecka.

Dodatkowo na stronie umieszczane są ciekawostki, porady oraz konkursy dla najmłodszych :-)

W ramach operacji powstały 2 miejsca pracy.

Podczas spotkania omówione zostały poszczególne etapy realizacji operacji,w tym problemy, na jakie natknęła się nasza Beneficjentka.

Obecnie firma poszukuje pracownika na stanowisku sprzedawca usług, osoby chętne zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z firmą.

piątek, 11 październik 2019 10:37

Uwaga Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Świat-dzieci.eu!!! To platforma internetowa stworzona w ramach podejmowania działalności gospodarczej PROW 2014 - 2020 z budżetu LSR Zakola Dolnej Wisły ☺️☺️ Zaglądajcie na tę stronę, jest tam mnóstwo ciekawych informacji i ofert dotyczących wychowania dzici. Co miesiąc do wyboru około 50 konkursów dla dzieciaczków zebranych z innych stron, co ułatwia poszukiwania ☺️☺️ Zapraszamy!!

Do wygrania aż 9 nagród !!!

Konkurs trwa do dnia 16.10.2019 do godziny 10:00
Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie Facebook organizatora dnia 16.10 po godzinie 18:00

czwartek, 10 październik 2019 12:38

Zapraszamy na wspólne Grzybobranie

Serdecznie zapraszamy na wspólne grzybobranie, które odbędzie się 19 października na terenie Gminy Zławieś Wielka, w miejscowościach Pędzewo i Gutowo.

Dla mieszkańców spoza gminy Zławieś Wielka zapewniamy transport. Godziny odjazdów znajdują się na plakacie. Zbiórka grzybiarzy odbędzie się w Pędzewie na placu naprzeciwko Kościoła o godz.8.30. Stamtąd ruszamy na grzyby ???

Należy zabrać ze sobą niezbędnik grzybiarza (tj. kosz, nożyk...) oraz przede wszystkim dobry humor ☺️
Po grzybobraniu udamy sie w piękne okolice miejscowości Gutowo, gdzie w siedzibie Fundacji "Leśna droga" odbędzie się ognisko z kiełbaskami i ciepłymi napojami. Przewidziano również słodki poczęstunek.
Podczas spotkania Lokalna Grupa Działania zorganizuje również punkt informacyjny o planowanych naborach w formie tzw. plaży obywatelskiej.

Obowiązują karty zgłoszenia (dostępne na www.zakolewisly.pl). SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Zgłaszać należy się do środy tj. 16.10.2019

piątek, 04 październik 2019 06:26

Światowy dzień marszu w Gutowie

Fundacja "Leśna droga" zaprasza do udziału we wspólnym marszu nordic walking podczas Światowego Dnia Marszu, który odbędzie się 5 października. Szczegóły na plakacie i u organizatora.

Drodzy Beneficjenci w trosce o prawidłową realizację i rozliczenie Waszych operacji zapraszamy serdecznie na „Monitoring przy kawie” do naszego Biura w Kijewie Królewskim. Podczas indywidualnego  spotkania omówimy bieżący stan wdrażania Waszych projektów zarówno tych na start jak i rozwój działalności gospodarczej. Terminy spotkań dopasujemy do Państwa kalendarza . Na spotkanie prosimy przygotować uproszczoną ankietę monitoringową, której wzór prześlemy na maila oraz kilka fotografii z realizacji projektów na płycie CD.  

 

Adres Biura:

ul. Chełmińska 7b

86-253 Kijewo Królewskie

 

Telefon kontaktowy: 56 676 44 36

 

Strona 1 z 22

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.

Strona korzysta z plików cookie