Konkurs na najlepszą inicjatywę
W ramach projektu FIO pt. „Akademia Liderek Zakola Dolnej Wisły” przewidziano konkurs dla Pań uczestniczących w projekcie. Cztery drużyny gminne będą rywalizowały między sobą na zorganizowanie najlepszego przedsięwzięcia na rzecz swojej społeczności. Wszystkie drużyny bardzo zaangażowały się w przygotowania inicjatyw. Na terenach poszczególnych miejscowości zorganizowane zostaną:
Gmina |
Tytuł inicjatywy |
Czas i miejsce |
Unisław |
„Z wikliną w tle” |
7 listopada 2015 roku Budynek GOK Unisław oraz Park w Unisławiu |
Zławieś Wielka |
„Nie Patrzę, Ratuję!” |
14 listopada 2015 Zespół Szkół w Złejwsi Wielkiej |
Kijewo Królewskie |
„Zapamiętaj – bezpieczeństwo jest najważniejsze” Warsztaty pierwszej pomocy przed medycznej dla mieszkańców gminy |
6 listopada 2015 świetlica wiejska w Kijewie Królewskim i 9 listopada 2015 świetlica wiejska w Trzebczu Szlacheckim |
Dąbrowa Chełmińska |
„Spotkania z tradycją łączą pokolenia” |
14 listopada 2015 Gzin |
Zgodnie z regulaminem projektu każda drużyna otrzyma grant w wysokości 1000,00 zł na zorganizowanie przedsięwzięcia. Panie mają włączyć do współpracy partnerów i „rozmnożyć” otrzymany grant by zorganizować przydatną, zostawiającą po sobie ślad inicjatywę. Do oceny inicjatyw powołana zostanie specjalna, niezależna komisja, która na podstawie uczestnictwa w imprezach oraz sprawozdań złożonych przez Liderki oceni przedsięwzięcia. Brane pod uwagę będą:
- Oryginalność pomysłu
- Korzyści społeczne z realizacji inicjatywy
- Zaangażowanie grupy w podział i realizację zadań
- Zaangażowanie partnerów w realizację inicjatywy (w tym uzyskane dodatkowe wsparcie finansowe i materialne)
- Trwałość efektów zorganizowanej inicjatywy
- Włączenie społeczności lokalnej w realizację inicjatywy
- Prawidłowość rozliczenia mini grantu
Zapowiadają się ciekawe przedsięwzięcia w które nasze grupy włożyły mnóstwo pracy i serca. Zapraszamy zatem do włączania się i wspierania naszych Liderek w ich pomysłach.
20 października Kijewo Królewskie / 22 października Zławieś Wielka - Warsztaty wizerunek publiczny, autoprezentacja, wizaż
Nasze Liderki biorące udział w projekcie w ramach FIO 2015 szlifowały swoje umiejętności w zakresie autoprezentacji oraz dbałości o wizerunek publiczny. Warsztaty obejmowały również elementy wizażu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pod okiem Agnieszki Beśka-Zasadowskiej liderki dowiedziały się prezentować się i wyglądać elegancko i odpowiednio do pełnionych funkcji. CIekawym elementem spotkań była również analiza kolorystyczna oraz określenie typów sylwetki.
1-2 października 2015 - Zławieś Wielka/Unisław - Warsztaty samoakceptacji i rozwoju osobistego
Uczestniczki projektu realizowanego w ramach FIO zatytułowanego "Akademia Liderek Zakola Dolenej Wisły" podczas warsztatów z zakresu rozwoju osobistego uczyły sięm.in. prawidłowego sposobu wyznaczania sobie celów oraz motywowania się. Wiara we własne siły, działania zgodne z własnymi potrzebami oraz priorytetami to ważne cechy liderek.
17-18 września 2015 r. Kijewo Królewskie/Ostromecko - Warsztaty z zakresu zdrowego stylu życia.
Nasze Liderki uczestniczące w projekcie FIO miały okazję zdobyć wiedzę o tym, jak się zdrowo odżywiać, aby mieć energię i siłę do działania. Uczestniczki dowiedziały się jakie produkty wybierać podczas zakupów analizując etykiety na produktach- co jest zdrowe, a co szkodliwe dla zdrowia.
4-5 września 2015 - warsztaty wyjazdowe w Ciechocinku otwierające cykl szkoleń w ramach Akademii Liderek.
Z zakresu umiejętności społeczno-obywatelskich szkolił nas Marek Romaniec - najlepszy animator w Polsce, społecznik i działacz w sektorze NGO, Dyrektor Stowarzyszenia LGD Krajna Złotowska. W warsztatach wzięło udział 38 aktywnych społecznie reprezentantek gmin Zakola oraz pracownicy biura. Panie miały okazję zdobyć wiedzę na temat bycia liderem społeczny, funkcji lidera, a także popracować w grupach nad wspólnymi inicjatywami.